Aktualizováno!!! Informace o nařízené karanténě

Vážení rodiče, dle nařízení KHS se karanténa prodlužuje do soboty 27. 2. !!!

Testování všech osob, včetně dětí bez ohledu na věk, kterým byla nařízena karanténní opatření, nařizuje mimořádné opatření. Bod 4 uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.

Mimořádné opatření jasně uvádí, že se jedná pouze o případy osob bez příznaků, kdy se test nepodaří provést, čímž je myšlena situace výjimečná, kdy v provedení testu brání překážka např. v podobě nedostatečné kapacity laboratoří nebo obtíží s vystavením elektronické žádanky na vyšetření.

Mimořádné opatření nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě je zde: https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..