Znovuotevření MŠ od 12. 4. 2021 – aktualizováno

Vážení rodiče,

dovoluji si vám zaslat informace ohledně otevření mateřské školy pro předškoláky a děti rodičů pracujících v IZS od 12. 4. 2021.

Pro koho je MŠ od 12. 4. 2021 otevřena:

Pro děti, jimž bude 6 let a více k 31. 8. 2021 a pro děti pracujících rodičů v IZS.

Tato docházka je povinná pro všechny předškoláky, včetně dětí, které budou mít odklad školní docházky od 1. 9. 2021.

Testování dětí:

Testování je povinné pro všechny děti, formou antigenních testů z kraje nosu. U testování je možná přítomnost zákonného zástupce dětí a bude prováděno 2x v týdnu (vždy v pondělí a ve čtvrtek) v 1. třídě ve Foustkově vile a v kanceláři v budově MŠ Herbenova. Pokud dítě přijde do MŠ v úterý nebo ve středu prvně, bude testováno v tento den.

Testování bude probíhat vždy od 6.30 do 7.30 hodin. Prosím tedy rodiče o přísné dodržení tohoto časového rozmezí. Vzhledem k začátku výuky od 8 hodin není možné děti testovat později. Je nutné počítat se zdržením 15 minut po testu, než budou výsledky. Test bude proveden v kanceláři a na výsledek si počkáte i s dítětem venku na zahradě škol.

Testovat se nemusí děti, které prodělaly onemocnění Covid – 19 v posledních 90 dnech. Rodiče toto písemně prokáží lékařským potvrzením.

Organizace při vyzvedávání a předávání dětí:

Děti budou rozděleny do skupin po max počtu 15 dětí. Tyto skupiny se již dále nebudou mísit. Každá skupina bude v jiné třídě, ve Foustce jedna skupina, v Herbence dvě skupiny. Děti předem rozdělí třídní učitelka a ředitelka.

Děti si převezme paní učitelka mezi vchodovými dveřmi i s věcmi, proto prosím o uložení náhradního oblečení i oblečení na zahradu do pevné tašky. Do budov rodiče nesmí.

Totéž bude probíhat i při vyzvedávání dětí ze školy.

Po obědě si děti můžete vyzvedávat podle stávajícího času, jak jste zvyklí a odpoledne si děti můžete vyzvednout od 14h do 16.15h.

Do mateřské školy nebudou i nadále přijímány děti s respiračními příznaky onemocnění (rýma, kašel, nevolnost, teplota…). Pokud má dítě alergie a nemáme potvrzení od lékaře již založené, tak ho prosím také přineste.

Vždy v pondělí nahlásíte paní učitelce docházku dítěte na celý týden!

Děti nemusí mít v MŠ roušky.

Vyřiďte prosím pozdravy dětem od nás všech.

Jana Klemensová, DiS.

Ředitelka MŠ

V Kladně dne 7. 4. 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..